7 min

Picknick met een quinoasalade en gevulde wraps

Vandaag maakt chef-kok Sharon de Miranda een bijzondere maaltijd voor een picknick. Simpel én makkelijk mee te nemen om op een leuke plek op te eten. Wat dacht je van een smakelijke quinoasalade in een weckpot, geserveerd met wraps gevuld met sojabonen-hummus en krokant gebakken halloumi kaas?

Gerecht Vegetarisch
Bereidingstijd 30 minuten
Menu Hoofdgerecht

Recept

Ingrediënten

Aantal personen 4
  • Voor de quinoasalade
    150 g
    quinoa
  • 300 g
    oesterzwammen
  • 1/2 tl
    5 spices (vijfkruidenpoeder)
  • 1
    rode ui
  • 2
    tomaten
  • 1
    limoen
  • 1
    bosje platte peterselie
  • olijfolie
  • peper en zout
  • Voor de wraps
    500 g
    gekookte sojabonen
  • 1 el
    tahin (sesampasta)
  • 1
    limoen
  • 1 tl
    komijnzaadpoeder
  • 1 tl
    korianderzaadpoeder
  • 1/2
    ui
  • 1
    teentje knoflook
  • peper en zout
  • 6 el
    olijfolie
  • 4
    grote wraps
  • 400 g
    halloumi kaas
  • 50 g
    rucola
  • Benodigdheden
    4
    weckpotten
  • keukenmachine
  • grillpan
  1. Snij de ui in halve ringen en de tomaten in partjes. Ga dan aan de slag met de quinoa. Breng een pannetje met water aan de kook, spoel de quinoa schoon en kook de quinoa gaar in ca. 10 min. Giet de gegaarde quinoa in een zeefje en spoel het onder koud stromend water af. Breng de quinoa op smaak met het sap van de limoen, wat peper en zout en een scheutje olijfolie.

  2. Trek de oesterzwammen uit elkaar en bak deze in een wok met wat olijfolie goudbruin. Voeg de 5 'spices' toe en wat peper en zout naar smaak. Verdeel de ingrediënten over 4 weckpotten in laagjes.

  3. Ga verder met het maken van de hummus. Doe de sojabonen, komijnzaadpoeder, korianderzaadpoeder, sesampasta, ½ ui, knoflook, sap van de limoen en 6 eetlepels olijfolie in de keukenmachine en mix het tot een egale puree. Breng het op smaak met wat peper en zout. 

  4. Snij de halloumi in plakken en grill de plakken aan beide kanten ongeveer 1 min, zodat er een mooie grillstreep ontstaat. Verwarm de wraps in een warme koekenpan aan beide kanten ongeveer 30 seconden. Smeer de wraps in met hummus. Snij de halloumi in reepjes, zodat je de wrap makkelijker kan oprollen. Doe de reepjes halloumi in de wrap met wat rucola. Rol de wrap op en doe er wat folie omheen.

  5. Eet smakelijk!
Wat vond je van het recept?
*Het (na)maken van dit product is op eigen risico waarvoor de KRO-NCRV geen aansprakelijkheid aanvaardt.