De ruimte voor de metamorfose:
Het Oranjehuis staat midden in de samenleving
In Het Oranjehuis worden vrouwen opgevangen die te maken krijgen met huiselijk geweld en niet meer thuis kunnen blijven. Bij veel mensen is het bekend als Blijf van mij lijf-huis, maar die titel gebruiken ze niet meer. Jaren geleden was huiselijk geweld meer verstopt in de samenleving en daarmee werd een slachtoffer geïsoleerd van de buitenwereld. Het Oranjehuis is heel zichtbaar, het is geen taboe, de wijk weet ook wat er speelt. Dit geeft een veel veiliger gevoel.
De ruimte na de metamorfose:
Sfeervolle verlichting voor de ruimtes
De verlichting in de grote ruimte is niet bepaald sfeervol, maar vooral praktisch. Er hangen TL balken aan het plafond, wat heel fijn is als de ruimte wordt gebruikt als bijvoorbeeld sportkamer, maar niet in de functie van een huiskamer. Theo-Bert voegt verschillende losse lampen toe die eenvoudig te verplaatsen zijn en in de avond veel warmte geven.
'De geschilderde lambrisering geeft knusheid aan de ruimte.'
Meer groen maakt de ruimte knusser
Als je een ruimte iets kleiner wil laten lijken kan dit goed met planten. Als je ze rondom bijvoorbeeld de bank plaatst, wordt het meteen knusser en groen geeft rust. Vanwege de hoogte van de ruimte mogen het ook wel echt hoge en grote planten zijn. Die zijn ook best kostbaar, en Theo-Bert heeft daar een slimme tip voor. Als je een plant op een krukje of tafeltje plaatst, lijkt de plant veel groter.
'Het is prachtig. De kleuren zijn echt heel warm.'

