In Poederoijen wonen Renate en Tim op een hele bijzondere plek! Ze zijn namelijk de enige bewoners van Slot Loevestein. Vanuit hun herberghuisje kijken ze uit op het eeuwenoude kasteel en ook hun eigen interieur zit vol geschiedenis en verhalen, met meubels en kunst verzameld gedurende hun leven. Benieuwd? Neem een kijkje!

Fotografie: Roos Eijmers

Slotbeheerder van het kasteel

Een collega tipte Renate en Tim voor een vacature in de krant. Dit herberghuisje zocht nieuwe bewoners, maar dan krijg je Slot Loevestein erbij! Tim is nu officieel kasteelbeheerder van Slot Loevestein en is verantwoordelijk voor het kasteel. Elke ochtend maakt hij de poort open. 

Een huis vol verhalen

Renate en Tim moesten in één dag verhuizen, omdat er altijd iemand op het slot moet zijn, ook 's nachts. Ze hebben al hun spullen vanuit hun oude woning naar hun nieuwe thuis gebracht en sindsdien hebben ze eigenlijk ook niks meer verplaatst. Ze hebben niet veel veranderd, wat ook niet mocht. Zo moeten bijvoorbeeld de kleur van de keuken, de balken en de vloer hetzelfde blijven. 

Herinneringen in elke hoek

Renate en Tim’s interieur is een unieke verzameling spullen, die ze door de jaren heen hebben verzameld. Elk voorwerp heeft een specifieke herinnering en betekenis. Van erfstukken tot items die herinneren aan reizen en belangrijke momenten, hun huis weerspiegelt hun leven en de verhalen die ze met zich meedragen.

Op zoek naar meer inspiratie?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang als eerste de leukste huizen en tips voor je interieur in je mailbox!

Vrolijk appartement in Groningen | Fotografie: Marjon Lukje
Geschreven door
Elisa Bakker
Datum