Een droom om samen te wonen, in de natuur en goed voor de wereld. Dit is de basis van Bosburen in Bussum. 14 woningen zijn gebouwd in loodsen van een oude kazerne. De bewoners hebben het samen bedacht en bouwden niet alleen hun straat maar ook een gemeenschap.

Oude kazerne krijgt een nieuwe bestemming

De kazerne is in de jaren 30 gebouwd en van bovenaf zag het er uit als een woonwijk. Een soort vermomming van defensie, zodat de vijand dacht dat het een woonwijk was en geen militair terrein. 25 jaar geleden is de kazerne uit gebruik geraakt als kazerne. Daarna stonden de panden een tijd leeg en werd het anti-kraak bewoond. De garages van de kazerne zijn nu omgetoverd tot 14 woningen.

Ruimte voor al hun creatieve ideeën

Mette en Jasper wonen hier met hun twee dochters Liz en Ella. Na jaren in Amsterdam gewoond te hebben hoorden ze van dit project en ze waren direct enthousiast. 
Vooral door de natuur, de duurzame bouw het samen bouwen van een community. Ze werken veel met oude materialen die een nieuw leven krijgen. Zo hebben ze de keukenbladen gemaakt van stukjes resthout en een eyecatcher van een kastenwand gemaakt met verschillende oude kasten.

Gezellige buurtjes

Ruurd en Fien hebben ook een woning op het terrein. Hun kinderen zijn uit huis en ze waren op zoek naar een huis met de mogelijkheid tot vergroenen. Ze hebben een opvallende muur in huis van 10 meter hoog van restjes steen, daardoor zie je kleurverschillen en een toevallig patroon. Ze hadden wel even de angst dat het heel galmend en kil zou worden, maar door de combinatie met hout en kleur, maakt dat het toch heel warm aanvoelt.

Op zoek naar meer inspiratie?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang als eerste de leukste huizen en tips voor je interieur in je mailbox!

Zelfgebouwd lattenhuis - Fotografie: Roos Eijmers
Geschreven door
Dorenda van Knegsel
Datum