Een huis waar regels plaatsmaken voor persoonlijkheid
Peter en Klazien doen het nét even anders. In hun grachtenpand in Franeker laten ze de regels los en volgen ze vooral hun eigen smaak. Met een mix van lef, kleur en wereldse invloeden creëren ze een huis dat allesbehalve standaard is.
'We houden ons niet aan de norm, we gaan buiten de lijntjes.'
Wereldse keuken vol verhalen en souvenirs
In de keuken komt alles samen. Servies uit allerlei landen, beeldjes en souvenirs maken de ruimte levendig en persoonlijk. Hier koken ze niet alleen, maar halen ze ook herinneringen op aan hun reizen. Peter zorgt ervoor dat alles heelhuids thuiskomt. Geen verrassing: als voormalig verhuizer weet hij precies hoe hij breekbare schatten veilig inpakt.
Van wereldse badkamer tot rustige slaapkamer
Elke kamer heeft een eigen thema. De badkamer voelt als een mini-vakantie met Marokkaanse invloeden, Turkse lampjes en warme kleuren. Het is een plek waar je even helemaal weg bent, gewoon in eigen huis. De slaapkamer vormt juist een rustpunt. Bewust kozen Peter en Klazien hier voor minder prikkels. Toch sluipt er altijd een beetje kleur in bijvoorbeeld via speelse lampen en textiel.
Een tuin vol betekenis
De tuin vormt een kleurrijk verlengstuk van het huis en zit vol persoonlijke verhalen. Zo verhuisden Peter en Klazien een groot Boeddhabeeld. Het was een flinke uitdaging, want het was zo zwaar dat hun auto het bijna begaf. Ook gaven ze de grafsteen van Klaziens overgrootmoeder een bijzondere plek in de tuin. Een tastbare herinnering met grote emotionele waarde.
Meer zien?
Bekijk hoe Peter en Klazien hun verouderde grachtenpand omtoverden tot een kleurrijk en eigenzinnig thuis, vol wereldse vondsten, persoonlijke verhalen en verrassende details, in de video!
Bekijk de video