De woonkamer voor de metamorfose:
Nor voelt zich thuis in Leeuwarden
Nor vluchtte 28 jaar geleden vanuit Somalië naar Nederland. Na een lang verblijf in verschillende asielzoekerscentra kwam hij in Leeuwarden terecht, waar hij nooit meer is weggegaan. Hij voelt zich thuis in Nederland, volgde een opleiding en leerde de taal. Momenteel werkt hij bij een zorgcentrum voor ouderen.
De plannen voor de woonkamer
Theo-Bert heeft een moodboard gemaakt voor de woonkamer van Nor. Er komen warme, stoere kleuren op de muren en de nieuwe bank heeft een diepe groene tint. De persoonlijke dingen in de ruimte krijgen nu ook wat meer aandacht voor de donkere muren. Zo wordt het een hele knusse en sfeervolle ruimte.
De woonkamer na de metamorfose:
De hoogste tijd voor kleur op de muur
Het is nu een beetje een saai huis met de witte muren, een te kleine bank en veel lege ruimte. Theo-Bert kiest stoere basiskleuren en een fijne, grote hoekbank waar ze met z’n allen op kunnen zitten. Verder voegt hij verlichting, planten en meer kunst toe.
Een meubelstuk met grote emotionele waarde
De stoel is heel belangrijk voor mij. Ik ben 28 jaar geleden, toen ik 24 was vanuit Somalië naar Nederland gevlucht. In het asielzoekerscentrum was deze stoel mijn allereerste (kringloop) aankoop voor het eerste huis waar ik in Leeuwarden ben gaan wonen. De stoel staat voor Nor symbool voor alles wat hij sindsdien heeft opgebouwd. De stoel moet dus zeker blijven in de nieuwe plannen van de woonkamer.
De eettafel wordt gedraaid
De eettafel staat nu als een blok voor de open pui, dat is heel jammer. Theo-Bert draait de tafel een kwartslag, als je dan aan tafel zit kijkt iedereen aan tafel de tuin in. En als je er een keer aan de tafel wil werken, heb je geen daglicht op je beeldscherm.
'Ik vind het prachtig. De bank, het kleed, de kleuren en de muren.'
