Deze planten houden van regen
Als het dagenlang regent zijn er winnaars en verliezers in de tuin. Volgens onze duurzame tuinvrouw Anne Wieggers hebben deze planten helemaal geen moeite hebben met al die regen;
- Agapanthus
- Clematis
- Koninginnenkruid
- Palmkool
Ga voor een (hangende) regenton
Het weer heb je niet in de hand, maar plannen maken om (beter) om te gaan met veel water op je balkon of in je tuin? Dat kan wel! Wat kan je doen? Investeer in een regenton! Waarom?
- Het is een duurzame manier om regenwater op te vangen en je planten water te geven;
- Leuk weetje! Planten houden meer van regenwater dan van leidingwater, want er zit minder kalk in;
- Regentonnen komen in allerlei soorten: van hout, gerecycled plastic tot metaal;
- Ze hoeven niet veel ruimte in beslag te nemen!
- Er zijn hele hippe, slanke regentonnen te vinden die je op je regenpijp monteert. Past dus ook prima op je dakterras of balkon.
Een wadi doet wonderen!
Je kan nog een stap verder gaan en een wadi aanleggen. Dat is een groene greppel en staat voor: Water Afvoer Drainage en Infiltratie. In Nederland leggen gemeenten wadi's op grote schaal aan om regenwater op te slaan en te zuiveren, waarna het infiltreert in de ondergrond. Op deze manier willen zij wateroverlast en droogte beter in de hand houden.
Hoe leg je zelf een wadi aan in de tuin?
Je kan ook zelf een wadi aanleggen: in elke vorm en maat. Overtuigd? Aan de slag!
- Je koppelt het einde van de regenpijp af.
- Zo stroom het water letterlijk jouw tuin in.
- Zorg dat het water naar een lagergelegen stuk grond toe kan.
- Leg daar wat kiezels of stenen neer
- Dan de beplanting.
- Anne: 'Smeerwortel, koninginnenkruid, valeriaan of de grote kattenstaart groeien daar goed en ze trekken ook vlinders, bijen en hommels aan'

