3 minuten

Rabarberchutney met schapenkaas en mispelbrood

Chef Ramon Brugman creëert een heerlijke rabarberchutney met specerijen, appel en ui, geserveerd op mispelbrood met schapenkaas en paardenbloemen, perfect passend bij rabarberwijn.

Gerecht Vegetarisch
Bereidingstijd 60 minuten
Menu Borrelhapje

Recept

Kookmodus

Zet de kookstand aan om te voorkomen dat je scherm dimt of uitgaat.

Ingrediënten

-
Aantal personen 4
+
  • voor de rabarberchutney
    500 gr
    rabarber
  • 1
    appel
  • 1
    rode ui
  • 100 gr
    bruine suiker
  • 75 ml
    rode wijnazijn
  • 50 ml
    rabarberwijn
  • 1 cm
    verse gember
  • 1 teen
    knoflook
  • 1 tl
    mosterdzaad
  • 0.5 tl
    venkelzaad
  • 0.5 tl
    kaneel
  • handje gedroogde cranberries
  • 0.5
    sinaasappel, rasp van
  • olie of boter
  • zwarte peper
  • zout
  • voor de afwerking
    mispelbrood
  • schapenkaas
  • paardenbloemengelei
  • bloemetjes van de kruidentuin
  1. Begin met het schillen en in stukken snijden van de rabarber. Snijd ook de appel in kleine blokjes en snipper de rode ui fijn.

  2. Rooster het mosterdzaad en venkelzaad in een hete pan zonder olie totdat ze knappen en geur afgeven.

  3. Voeg een beetje olie of boter toe aan de pan en fruit de rode ui en de knoflook zachtjes aan. Voeg daarna de gesneden rabarber toe en bak kort mee.

  4. Doe de bruine suiker, rode wijnazijn en rabarberwijn (of rode wijn) erbij. Voeg ook de in blokjes gesneden appel, de kaneel en de gedroogde cranberries toe.

  5. Laat het geheel 25 tot 35 minuten zachtjes inkoken totdat het een dikke, glanzende chutney met nog wat structuur is geworden.

  6. Rasp de verse gember en de schil van een halve sinaasappel over de chutney. Roer dit erdoor en breng de chutney op smaak met zout en zwarte peper.

  7. Snijd het mispelbrood in plakjes en de schapenkaas in passende stukken.

  8. Leg een stuk mispelbrood op een bord, daarop de schapenkaas en vervolgens een lepel van de rabarberchutney.

  9. Garneer het gerecht met de bloemetjes uit de kruidentuin en een beetje paardenbloemengelei.

  10. Proost op deze rabarberchutney met kaas en mispelbrood!!
Wat vond je van het recept?
* Wil je dit ook maken? In de video zijn soms niet alle stappen te zien; volg dus het recept. Het (na)maken van dit gerecht is op eigen risico waarvoor de KRO-NCRV geen aansprakelijkheid aanvaardt.

Elke week zo'n lekker recept maken?

Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief van BinnensteBuiten!

Jubileumdiner BinnensteBuiten | Foto's: Sheena Schouwink