11 min

Visfileerder in IJmuiden

Chef-kok Alain Caron gaat op pad met Marinus Noordenbos. Marinus is eigenaar van een bedrijf dat Japanse visspecialiteiten produceert maar dan middenin het Noord-Hollandse IJmuiden. Hij neemt Alain mee in de wereld van het vers-vriezen en er wordt gefileerd, gekookt en veel geproefd.
Gerecht Vis
Bereidingstijd 0-30 minuten
Menu Hoofdgerecht

Recept

Ingrediënten

  • 4
    gefileerde makrelen
  • 2
    kreeften a 500 g per stuk
  • 350 g
    knolselderij
  • 2 dl
    room
  • 1
    citroen
  • ½ gekonfijte citroen
  • 1 el
    sesampasta (Tahin)
  • olijfolie
  • zout en peper
  1. Schil de knolselderij en snij ze in kleine blokjes

  2. Kook de blokjes knolselderij in 2 dl room met een beetje zout en peper.

  3. Passeer alles door een zeef en vang het room op. Laat de room tot de helft inkoken en meng de blokjes knolselderij met een druppel citroensap.

  4. Snij de halve gekonfijte citroen in kleine blokjes

  5. Blancheer de kreeften door ze in een grote pan met 5 liter water voor ongeveer 5 minuten te koken. Zodra de kreeft gaar is haal je de pootjes er van af en bewaar die voor een volgende keer of eet het al lekker op. Laat de rest van de kreeft goed afkoelen voordat je verder gaat.

  6. Snij de afgekoelde kreeft in de lengte, haal de staart eruit en haal de darmkanaal eruit. Snij de staart in de lengte door tweeën en bewaar alle de 4 stukjes.

  7. Maak de vinaigrette door 3 eetlepels olijfolie te mengen met 1 eetlepel sesampasta, het sap van een halve citroen en wat zout en peper.

  8. Neem de filetjes van de makreel en snij deze in stukjes van ongeveer 2 cm.

  9. Leg in het midden van het bord een lepel knolselderijrisotto, drappeer een beetje van de vinaigrette er omheen, leg aan de rechterkant 1 stukje kreeft en leg aan de linkerkant van het bord de makreelfilet in blokjes. Serveer het gerecht lauwwarm.

  10. Eet smakelijk!
Wat vond je van het recept?
*Het (na)maken van dit product is op eigen risico waarvoor de KRO-NCRV geen aansprakelijkheid aanvaardt.