Fotografie: Marjon Lukje
Verlengd seizoen
De kas zorgt voor een langer seizoen voor de groenten om te groeien en Amber vindt het heerlijk als het warmer is als ze aan het rommelen is in de kas: "Het is in de winter geen 30 graden, maar kouder dan 6 graden wordt het niet." Met een speciaal systeem wordt ervoor gezorgd dat het niet gaat vriezen in de kas, zo kunnen de planten nog een keer vruchten brengen en gaan ze langer mee!
Klein ecosysteem
In de kas staan paprika's, verschillende pepers, tomaten, aubergine en nog meer groenten. Omdat de kas zo groot is heeft Amber een botanische tuin als inspiratie genomen voor de inrichting van de kas; slingerende paadjes, houtsnippers op de grond en een kleine vijver. De vijver trekt verschillende soorten beestjes aan die zorgen voor een klein ecosysteem binnen in de kas, ook is de vijver fijn voor de luchtvochtigheid in de kas.
Veilig boven de grond
Een paar jaar geleden begonnen Amber en haar man Gerben met de moestuin. Zij zagen dit bijna als noodzaak en wilden hun drie kinderen meegeven dat het niet vanzelfsprekend is dat er eten op je bord ligt. De moestuin begon niet in de bakken, maar gewoon in de grond. Met drie kleine kinderen en twee honden werd dit echter steeds lastiger, ze liepen over de plantjes heen en zo sneuvelde er veel. Nu staat alles in verhoogde bakken, en kunnen de kinderen wel nog steeds helpen met plukken.
Van plant naar bord
Alles is biologisch, bloemen worden ingezet om insecten te lokken en de plagen worden bestreden met planten die daar tegenwerken. Alles is lekker kriskas door elkaar gezet en soms schieten er bloemen op die ze niet heeft geplant, die laat Amber dan voor wat het is. De moestuin is een "kitchengarden" geworden vertelt Amber, ze kookt met wat er in de tuin rijp is. Ze kan zo vanuit haar keuken naar de tuin en plukt de ingrediƫnten die ze nodig heeft.
'Strak is mooi, maar het is belangrijk dat er een evenwicht ontstaat. Daar worden wij heel gelukkig van.'


