
Cubaanse gehaktschotel Picadillo met tomatensalade
Vandaag staat de Cubaanse gehaktschotel Picadillo op het menu van chef-kok Sharon de Miranda. Dit gerecht zit boordevol smaken en is heerlijk voor koude dagen. Aan tafel!
Recept
Ingrediënten
Aantal personen 4-
voor de picadillo400 grrundergehakt
-
1ui
-
1groene paprika
-
3tenen knoflook
-
200 grtomatenblokjes uit blik
-
100 grgroene pitloze olijven
-
1 elkappertjes
-
4 elrozijnen
-
1 elkomijnzaadpoeder
-
2 elketjap manis
-
1spaanse peper
-
2bouillonblokjes
-
1 tlsuiker
-
1 elolijfolie
-
300 grwitte rijst
-
2avocado's
-
voor de tomatensalade4tomaten
-
1ui
-
1bosje koriander
-
2 elgezouten pinda's
-
voor de fruitpunch75 mlgrenadine siroop
-
1blikje ananas (stukjes)
-
1blik fruitcocktail
-
300 mlananassap
-
300 mlverese sinaasappelsap
-
Snipper de ui en hak de tenen knoflook fijn en fruit deze glazig in een koekenpan. Snij ondertussen de paprika in blokjes. Voeg de blokjes paprika toe aan de pan tot ze zacht zijn. Rul daarna het gehakt in een koekenpan goudbruin.
-
Roer de tomatensaus samen met olijven, rozijnen, kappertjes, komijn, ketjap, Spaanse peper, bouillonblokjes en suiker door het gehaktmengsel.
-
Dek de koekenpan af, zet het vuur laag en kook tot ongeveer 10 min lang op middelhoog vuur.
-
Kook de rijst gaar er serveer de picadillo uit met een paar plakjes avocado.
-
Voor de tomatensalade: snij de tomaten in blokjes en snipper de ui. Meng dit samen met de koriander en de gezouten pinda’s door elkaar tot een heerlijke salade.
-
Tot slot: de fruitpunch. Meng de grenadine siroop, het blikje ananas, het blik fruitcocktail, het ananassap en de sinaasappelsap door elkaar. Serveer de fruitpunch uit in een mooi glas.
- Eet smakelijk!
