7 minuten

Sla gevuld met rijst, oesterzwam, radijs en gochujang saus

Gevulde sla blaadjes, heb je dat al eens gemaakt? Kok Jetske van den Elsen vult het met geroosterde oesterzwam, rijst, zoetzure radijs en een pittig sausje. Een ideaal gerecht voor als je gasten hebt, want iedereen kan zelf opscheppen wat diegene lekker vindt.

Gerecht Vegetarisch
Bereidingstijd 30-60 minuten
Menu Hoofdgerecht

Recept

Ingrediënten

Aantal personen 2
  • Voor de oesterzwam:
    400 gr
    oesterzwam
  • 150 gr
    gekookte witte rijst
  • 4
    baby romaine sla
  • 1 teen
    knoflook
  • 2 el
    ketjap manis
  • 1 el
    oestersaus
  • 1 el
    sesamolie
  • zout
  • olie
  • Voor de dipsaus:
    1 teen
    knoflook
  • 1 el
    sesamolie
  • 1 el
    palmsuiker
  • 1-2 tl
    gochujang
  • 1/2-1 tl
    witte miso
  • water
  • sesamzaadjes
  • Voor de zoetzure radijs:
    6
    radijsjes
  • 150 ml
    natuurazijn
  • 50 ml
    water
  • 1-2 el
    suiker
  • zout
  • Voor de toppings:
    1
    limoen
  • 2
    bosui
  • 1 handje
    verse koriander
  • kimchi
  • tuinkers
  1. Verwarm de oven voor op 180 graden. Pluk de slabladeren los en spoel ze af. Scheur de oesterzwammen in stukken en leg ze in een kom. Besprenkel met olie en zout en schep goed door.

  2. Bedek een bakplaat met bakpapier en verdeel hier de oesterzwammen over. Bak ze in 20 minuten licht krokant. Schud halverwege een keer om.

  3. Maak de zoetzure radijs. Snijd de radijsjes in hele dunne schijfjes met de mandoline. Verwarm de natuurazijn met de suiker, het water en een snufje zout. Zodra suiker en zout zijn opgelost leg je de radijsjes erin. Laat dit minimaal een halfuur staan.

  4. Ga verder met de dipsaus. Rasp de knoflook en verwarm in een steelpan samen met de sesamolie, palmsuiker, gochujang, miso en een klein beetje water. Roer het goed door elkaar. Als alles een geheel is haal je de saus van het vuur. Maak het af met geroosterde sesamzaadjes. Giet de dipsaus in een bakje en zet apart.

  5. Maak de saus voor de oesterzwammen. Rasp de knoflook fijn. Verwarm in een steelpannetje de knoflook, ketjap, oestersaus en sesamolie. Haal de oesterzwammen uit de oven en giet de saus erover en roer goed door, zodat elk stukje oesterzwam bedekt is met de saus.

  6. Hak de koriander grof, de bosui in ringen en de limoen in partjes.

  7. Doe alle ingrediënten in aparte kommen: de sla, dipsaus, oesterzwammen, zoetzure radijs, rijst, bosui, tuinkers, kimchi, partjes limoen. Vul de sla bladeren naar eigen smaak.

  8. Geniet van je heerlijke gevulde sla blaadjes!
Wat vond je van het recept?
*Het (na)maken van dit product is op eigen risico waarvoor de KRO-NCRV geen aansprakelijkheid aanvaardt.

De beste Smaakmakers van Jetske in je mailbox?

Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief van BinnensteBuiten!

Koraal tuiles - Jetske