Gefrituurde okra met pittige uien-tomaatsalsa en een frisse salade
Recept
Ingrediënten
Aantal personen 4-
20okra's
-
200 gbloem
-
1 tlkerriepoeder
-
1 tlkomijnzaadpoeder
-
1 dlbruisend water
-
•zout
-
Voor de saus3 cmgember
-
2tomaten
-
4 elolie
-
1 teenknoflook
-
1madame jeanette
-
1 tlfenegriekzaad
-
15 gselderij
-
1 eltomatenpuree
-
•zout
-
Voor de frisse salade200 gsnijbonen
-
1courgette
-
1bosje bosui
-
10blaadjes munt
-
1limoen
-
10radijsjes
-
2 elextra virgin olijfolie
-
100 gmaïskorrels
-
Begin met het maken van het beslag. Doe de bloem in een mengkom en voeg wat zout, de komijnzaadpoeder en de kerriepoeder toe. Schenk al kloppend het bruiswater bij het beslag en roer door tot een mooi, luchtig beslag.
-
Was de okra onder koud water. Voeg deze toe aan het beslag en meng het zodat ze volledig bedekt zijn. Verhit de frituurpan tot 180 graden. Frituur hierin voorzichtig een deel van de okra en zorg met een schuimspaan dat ze niet aan elkaar gaan zitten. Bak totdat ze goudbruin zijn in ongeveer zes minuten en laat ze vervolgens uitlekken op een stuk keukenpapier.
-
Ga verder met het maken van de uien-tomaatsalsa. Snipper de ui, hak de knoflook, gember en madame Jeanette fijn. Verhit de olie in een koekenpan en bak als eerste de fenegriekzaadjes. Daarna fruit je de uien, knoflook, gember en de peper zacht. Snijd ondertussen de tomaten in blokjes en bak mee met de overige producten. Roer de tomatenpuree erdoor en blus het af met wat water tot gewenste sausdikte. Breng het op smaak met wat zout en wat fijngehakte selderij.
-
Ga verder met de frisse salade. Breng een pan met water aan de kook. Zodra het kookt haal je de pan van het vuur. Snijd de snijbonen in lange slierten en blancheer ze in het gekookte water beetgaar. Snijd de courgette in blokjes en blancheer deze ook in het gekookte water.
-
Snijd de munt fijn, de bosui in dunne ringen, de radijsjes in partjes en maak een dressing van de olijfolie en het sap van de limoen. Meng alle ingrediënten door elkaar met een klein beetje zout.
- Eet smakelijk!